Produkte > CHEMI-CON > EKRG160ELL332MM15S
EKRG160ELL332MM15S
EKRG160ELL332MM15S Chemi-Con
KRGLL_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300UF 16V
auf Bestellung 380 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG160ELL332MM15S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.05 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.134 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG160ELL332MM15S EKRG160ELL332MM15S Hersteller : Chemi-Con KRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.05 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.134 A @ 100 kHz
auf Bestellung 994 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EKRG160ELL332MM15S EKRG160ELL332MM15S Hersteller : United Chemi-Con KRGLL_e-2509063.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300UF 16V