Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKRG250ETD101MF09D
EKRG250ETD101MF09D
EKRG250ETD101MF09D United Chemi-Con
KRGLL_e-2509063.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100UF 25V
auf Bestellung 138 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG250ETD101MF09D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 121 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 181.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKRG250ETD101MF09D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG250ETD101MF09D Hersteller : United Chemi-Con KRGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 121 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 181.5 mA @ 100 kHz