Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKRG500ELL1R0MD07D
EKRG500ELL1R0MD07D United Chemi-Con
KRGLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.059" (1.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 25 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG500ELL1R0MD07D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.059" (1.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 25 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKRG500ELL1R0MD07D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG500ELL1R0MD07D Hersteller : Chemi-Con KRGLL_e-2509063.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 50 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKRG500ELL1R0MD07D Hersteller : United Chemi-Con KRGLL_e-2509063.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1uF 50 Volt