Produkte > CHEMI-CON > EKRG500ETD101MJ09S
EKRG500ETD101MJ09S Chemi-Con
KRGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 255 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKRG500ETD101MJ09S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 255 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKRG500ETD101MJ09S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKRG500ETD101MJ09S EKRG500ETD101MJ09S Hersteller : United Chemi-Con KRGLL_e-2509063.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 50 Volt