Produkte > CHEMI-CON > EKWA401ELL820MUN3S
EKWA401ELL820MUN3S
EKWA401ELL820MUN3S Chemi-Con
KWALL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.062 A @ 100 kHz
auf Bestellung 987 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKWA401ELL820MUN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 590 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.062 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKWA401ELL820MUN3S EKWA401ELL820MUN3S Hersteller : Chemi-Con KWALL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 82uF 400V
auf Bestellung 180 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKWA401ELL820MUN3S EKWA401ELL820MUN3S Hersteller : United Chemi-Con KWALL_e-2887250.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 82uF 400V