Produkte > CHEMI-CON > EKWB401ELL560MJ40S
EKWB401ELL560MJ40S
EKWB401ELL560MJ40S Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 485 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 873 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKWB401ELL560MJ40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 400V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 485 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 873 mA @ 100 kHz.