Produkte > CHEMI-CON > EKWB421ELL121MLN3S
EKWB421ELL121MLN3S
EKWB421ELL121MLN3S Chemi-Con
KWBLL_e-2887446.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 420V
auf Bestellung 419 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKWB421ELL121MLN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 790 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.185 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKWB421ELL121MLN3S EKWB421ELL121MLN3S Hersteller : Chemi-Con KWBLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 790 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.185 A @ 100 kHz
auf Bestellung 888 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
EKWB421ELL121MLN3S EKWB421ELL121MLN3S Hersteller : United Chemi-Con KWBLL_e-2887446.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 420V