Produkte > CHEMI-CON > EKWB451ELL121ML35S
EKWB451ELL121ML35S
EKWB451ELL121ML35S Chemi-Con
KWBLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.215 A @ 100 kHz
auf Bestellung 807 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKWB451ELL121ML35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.215 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKWB451ELL121ML35S EKWB451ELL121ML35S Hersteller : United Chemi-Con KWBLL_e-2887446.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 450V
auf Bestellung 2580 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKWB451ELL121ML35S EKWB451ELL121ML35S Hersteller : Chemi-Con KWBLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 120uF 450V