Produkte > CHEMI-CON > EKXE251ELL6R8MHB5D
EKXE251ELL6R8MHB5D
EKXE251ELL6R8MHB5D Chemi-Con
KXELL_e-2887051.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.8uF 20% 250V Long Life
auf Bestellung 327 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXE251ELL6R8MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 250V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 112 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXE251ELL6R8MHB5D EKXE251ELL6R8MHB5D Hersteller : United Chemi-Con KXELL_e-2887051.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.8uF 20% 250V Long Life
auf Bestellung 592 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKXE251ELL6R8MHB5D Hersteller : Chemi-Con KXELL-e.PDF Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 250V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 112 mA @ 100 kHz