Produkte > CHEMI-CON > EKXF201ELL270MJ16S
EKXF201ELL270MJ16S
EKXF201ELL270MJ16S Chemi-Con
KXFLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 27UF 20% 200V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 27 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 149 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 372.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXF201ELL270MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 27UF 20% 200V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 27 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 149 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 372.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXF201ELL270MJ16S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXF201ELL270MJ16S EKXF201ELL270MJ16S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1511290.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 27uF 20% 200V Long Life