Produkte > CHEMI-CON > EKXF401ELL5R6MJC5S
EKXF401ELL5R6MJC5S
EKXF401ELL5R6MJC5S Chemi-Con
KXFLL_e-2887402.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5.6uF 20% 400V Long Life
auf Bestellung 1897 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXF401ELL5R6MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5.6UF 20% 400V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 5.6 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 64 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 160 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXF401ELL5R6MJC5S EKXF401ELL5R6MJC5S Hersteller : United Chemi-Con KXFLL_e-2887402.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 5.6uF 20% 400V Long Life
auf Bestellung 2327 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKXF401ELL5R6MJC5S EKXF401ELL5R6MJC5S Hersteller : Chemi-Con KXFLL-e.PDF Description: CAP ALUM 5.6UF 20% 400V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5.6 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 64 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 160 mA @ 100 kHz