Produkte > CHEMI-CON > EKXG161ELL101ML20S
EKXG161ELL101ML20S
EKXG161ELL101ML20S Chemi-Con
KXGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 630 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4175 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1498 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG161ELL101ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 630 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4175 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG161ELL101ML20S EKXG161ELL101ML20S Hersteller : United Chemi-Con KXGLL_e-2509112.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160volts 100uF 16x20