Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXG161ELL330MJ20S
EKXG161ELL330MJ20S
EKXG161ELL330MJ20S United Chemi-Con
KXGLL_e-2509112.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160volts 33uF 10x20
auf Bestellung 535 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG161ELL330MJ20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 625 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG161ELL330MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG161ELL330MJ20S EKXG161ELL330MJ20S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 625 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKXG161ELL330MJ20S EKXG161ELL330MJ20S Hersteller : Chemi-Con KXGLL_e-2509112.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160volts 33uF 10x20