Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXG201ELL470MK20S
EKXG201ELL470MK20S
EKXG201ELL470MK20S United Chemi-Con
KXGLL_e-2509112.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 200volts 47uF 12.5x20
auf Bestellung 749 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG201ELL470MK20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 390 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 975 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG201ELL470MK20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG201ELL470MK20S EKXG201ELL470MK20S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 390 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 975 mA @ 100 kHz