Produkte > CHEMI-CON > EKXG251ELL151MM25S
EKXG251ELL151MM25S
EKXG251ELL151MM25S Chemi-Con
KXGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.935 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG251ELL151MM25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 250V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.935 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG251ELL151MM25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG251ELL151MM25S EKXG251ELL151MM25S Hersteller : United Chemi-Con KXGLL_e-2509112.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250volts 150uF 18X25