Produkte > CHEMI-CON > EKXG251ELL820ML20S
EKXG251ELL820ML20S
EKXG251ELL820ML20S Chemi-Con
KXGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.375 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2956 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG251ELL820ML20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 550 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.375 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG251ELL820ML20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG251ELL820ML20S EKXG251ELL820ML20S Hersteller : United Chemi-Con -794782.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 250volts 82uF 16x20