Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXG351ELL6R8MJ16S
EKXG351ELL6R8MJ16S
EKXG351ELL6R8MJ16S United Chemi-Con
KXGLL_e-2509112.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350volts 6.8uF 10x16
auf Bestellung 217 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG351ELL6R8MJ16S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 110 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 275 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG351ELL6R8MJ16S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG351ELL6R8MJ16S EKXG351ELL6R8MJ16S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 6.8UF 20% 350V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 110 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 275 mA @ 100 kHz