Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXG401EC3330ML20S
EKXG401EC3330ML20S
EKXG401EC3330ML20S United Chemi-Con
KXGLL_e-2509112.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 400 Volt cut leads
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXG401EC3330ML20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXG401EC3330ML20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXG401EC3330ML20S Hersteller : Chemi-Con KXGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz