Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXJ161ELL121MU20S
EKXJ161ELL121MU20S
EKXJ161ELL121MU20S United Chemi-Con
al-kxj-e-140701-514738.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 120uF 160Volts
auf Bestellung 962 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ161ELL121MU20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 675 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.51875 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXJ161ELL121MU20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ161ELL121MU20S EKXJ161ELL121MU20S Hersteller : United Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 120UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 675 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.51875 A @ 100 kHz