Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXJ161ELL221MK35S
EKXJ161ELL221MK35S
EKXJ161ELL221MK35S United Chemi-Con
KXJLL_e-2509025.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 160Volts
auf Bestellung 1835 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ161ELL221MK35S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.04 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.34 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ161ELL221MK35S EKXJ161ELL221MK35S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.04 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.34 A @ 100 kHz
auf Bestellung 4298 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EKXJ161ELL221MK35S EKXJ161ELL221MK35S Hersteller : Chemi-Con Chemi-Con_KXJLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160VDC 220uF Tol 20% 12.5x35mm AEC-Q200