Produkte > CHEMI-CON > EKXJ161ELL681MM50S
EKXJ161ELL681MM50S
EKXJ161ELL681MM50S Chemi-Con
KXJLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.145 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.82625 A @ 100 kHz
auf Bestellung 239 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ161ELL681MM50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 680UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.028" (51.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.145 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.82625 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXJ161ELL681MM50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ161ELL681MM50S EKXJ161ELL681MM50S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1947912.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 680uF 160Volts