Produkte > CHEMI-CON > EKXJ201ELL151MU25S
EKXJ201ELL151MU25S
EKXJ201ELL151MU25S Chemi-Con
KXJLL_e-2509025.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 200Volts
auf Bestellung 1883 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ201ELL151MU25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8225 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ201ELL151MU25S EKXJ201ELL151MU25S Hersteller : United Chemi-Con KXJLL_e-2509025.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 200Volts
auf Bestellung 2416 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKXJ201ELL151MU25S EKXJ201ELL151MU25S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.571" Dia (14.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 810 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8225 A @ 100 kHz