Produkte > CHEMI-CON > EKXJ221ELL181MK45S
EKXJ221ELL181MK45S
EKXJ221ELL181MK45S Chemi-Con
KXJLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 220V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.831" (46.50mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 220 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.005 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.26125 A @ 100 kHz
auf Bestellung 998 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ221ELL181MK45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 220V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.831" (46.50mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 220 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.005 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.26125 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXJ221ELL181MK45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ221ELL181MK45S EKXJ221ELL181MK45S Hersteller : United Chemi-Con KXJLL_e-2509025.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 180uF 220Volts