Produkte > CHEMI-CON > EKXJ251ELL331MM40S
EKXJ251ELL331MM40S
EKXJ251ELL331MM40S Chemi-Con
Chemi-Con_KXJLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250VDC 330uF Tol 20% 18x40mm AEC-Q200
auf Bestellung 389 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ251ELL331MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.46 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.285 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ251ELL331MM40S EKXJ251ELL331MM40S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.46 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.285 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1993 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EKXJ251ELL331MM40S EKXJ251ELL331MM40S Hersteller : United Chemi-Con KXJLL_e-2509025.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 250Volts