Produkte > CHEMI-CON > EKXJ251ELL820MJ40S
EKXJ251ELL820MJ40S
EKXJ251ELL820MJ40S Chemi-Con
Chemi-Con_KXJLL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250VDC 82uF Tol 20% 10x40mm AEC-Q200
auf Bestellung 216 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ251ELL820MJ40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 495 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2375 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ251ELL820MJ40S EKXJ251ELL820MJ40S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 495 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2375 A @ 100 kHz
auf Bestellung 979 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
EKXJ251ELL820MJ40S EKXJ251ELL820MJ40S Hersteller : United Chemi-Con KXJLL_e-2509025.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 82uF 250Volts