Produkte > CHEMI-CON > EKXJ351ELL181MMP1S
EKXJ351ELL181MMP1S
EKXJ351ELL181MMP1S Chemi-Con
KXJLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 350V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.065 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.39625 A @ 100 kHz
auf Bestellung 113 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ351ELL181MMP1S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 350V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.065 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.39625 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXJ351ELL181MMP1S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ351ELL181MMP1S EKXJ351ELL181MMP1S Hersteller : United Chemi-Con al-kxj-e-2019-1799636.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 180uF 350Volts