Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXJ351ELL470MJ40S
EKXJ351ELL470MJ40S
EKXJ351ELL470MJ40S United Chemi-Con
KXJLL_e-2509025.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 350Volts
auf Bestellung 1252 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXJ351ELL470MJ40S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 375 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 937.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKXJ351ELL470MJ40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXJ351ELL470MJ40S EKXJ351ELL470MJ40S Hersteller : Chemi-Con KXJLL-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 375 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 937.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKXJ351ELL470MJ40S EKXJ351ELL470MJ40S Hersteller : Chemi-Con Chemi-Con_KXJLL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 350VDC 47uF Tol 20% 10x40mm AEC-Q200