Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXL421ELL560MJ50S
EKXL421ELL560MJ50S
EKXL421ELL560MJ50S United Chemi-Con
KXLLL_e-2887556.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56uF 20% 420V Long Life
auf Bestellung 605 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXL421ELL560MJ50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 420V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 520 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXL421ELL560MJ50S EKXL421ELL560MJ50S Hersteller : Chemi-Con KXLLL_e-2887556.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 56uF 20% 420V Long Life
auf Bestellung 115 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKXL421ELL560MJ50S EKXL421ELL560MJ50S Hersteller : Chemi-Con KXLLL-e.PDF Description: CAP ALUM 56UF 20% 420V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 520 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 100 kHz