Produkte > CHEMI-CON > EKXL451ELL270MK20S
EKXL451ELL270MK20S
EKXL451ELL270MK20S Chemi-Con
KXLLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 27UF 20% 450V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 27 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 725 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1687 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXL451ELL270MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 27UF 20% 450V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 27 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 725 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXL451ELL270MK20S EKXL451ELL270MK20S Hersteller : Chemi-Con KXLLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 27uF 20% 450V Long Life
auf Bestellung 999 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKXL451ELL270MK20S EKXL451ELL270MK20S Hersteller : United Chemi-Con KXLLL_e-2887556.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 27uF 20% 450V Long Life