Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKXL451ELL470MJ50S
EKXL451ELL470MJ50S
EKXL451ELL470MJ50S United Chemi-Con
KXLLL_e-2887556.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 20% 450V Long Life
auf Bestellung 883 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKXL451ELL470MJ50S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKXL451ELL470MJ50S EKXL451ELL470MJ50S Hersteller : Chemi-Con KXLLL-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 480 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz
auf Bestellung 247 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
EKXL451ELL470MJ50S EKXL451ELL470MJ50S Hersteller : Chemi-Con KXLLL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 20% 450V Long Life