Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-100ELL101ME11D
EKY-100ELL101ME11D
EKY-100ELL101ME11D United Chemi-Con
-1109128.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 100uF 5X11
auf Bestellung 5005 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-100ELL101ME11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 580 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 84 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 210 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-100ELL101ME11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-100ELL101ME11D EKY-100ELL101ME11D Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 580 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 84 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 210 mA @ 100 kHz