Produkte > CHEMI-CON > EKY-100ELL103MMP1S
EKY-100ELL103MMP1S
EKY-100ELL103MMP1S Chemi-Con
KY_LL_e-2509031.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 10000uF Tol 20% 18x35.5mm
auf Bestellung 61 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-100ELL103MMP1S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 14 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.587 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.22 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-100ELL103MMP1S EKY-100ELL103MMP1S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 10000uF 18X35.5
auf Bestellung 199 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EKY-100ELL103MMP1S EKY-100ELL103MMP1S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 14 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.587 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.22 A @ 100 kHz