Produkte > CHEMI-CON > EKY-100ELL222MJ30S
EKY-100ELL222MJ30S
EKY-100ELL222MJ30S Chemi-Con
KY_LL_e-2509031.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 2200uF Tol 20% 10x30mm AEC-Q200
auf Bestellung 505 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-100ELL222MJ30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 31 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.4325 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.91 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-100ELL222MJ30S EKY-100ELL222MJ30S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 31 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.4325 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.91 A @ 100 kHz
auf Bestellung 747 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
EKY-100ELL222MJ30S EKY-100ELL222MJ30S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10volts 2200uF 10X30