Produkte > CHEMI-CON > EKY-160EC3331MHB5D
EKY-160EC3331MHB5D
EKY-160EC3331MHB5D Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 320 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-160EC3331MHB5D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 320 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-160EC3331MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-160EC3331MHB5D EKY-160EC3331MHB5D Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1109128.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 16 Volt cut leads