Produkte > CHEMI-CON > EKY-160ELL152MJ30S
EKY-160ELL152MJ30S
EKY-160ELL152MJ30S Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 31 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.146 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.91 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3037 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-160ELL152MJ30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 31 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.146 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.91 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-160ELL152MJ30S EKY-160ELL152MJ30S Hersteller : Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 1500uF 10X30
auf Bestellung 631 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKY-160ELL152MJ30S EKY-160ELL152MJ30S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 1500uF 10X30