Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-160ELL272MK30S
EKY-160ELL272MK30S
EKY-160ELL272MK30S United Chemi-Con
KY_LL_e-2509031.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16volts 2700uF 12.5X30
auf Bestellung 791 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-160ELL272MK30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.9875 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-160ELL272MK30S EKY-160ELL272MK30S Hersteller : Chemi-Con KY_LL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 16VDC 2700uF Tol 20% 12.5x30mm
auf Bestellung 685 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKY-160ELL272MK30S EKY-160ELL272MK30S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.9875 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz