Produkte > CHEMI-CON > EKY-250ELL182MK30S
EKY-250ELL182MK30S
EKY-250ELL182MK30S Chemi-Con
KY_LL_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25VDC 1800uF Tol 20% 12.5x30mm
auf Bestellung 694 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-250ELL182MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.59 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-250ELL182MK30S EKY-250ELL182MK30S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25volts 1800uF 12.5X30
auf Bestellung 1000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
EKY-250ELL182MK30S EKY-250ELL182MK30S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.59 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz
auf Bestellung 822 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
EKY-250ELL182MK30S Hersteller : United Chemi-Con(UCC) United_Chemicon_al-ky-e-110701.pdf Конденсатор електролітичний радіальний низькоімпедансний, С, мкФ = 1 800, Uном, В = 25, Точн, % = 20, Ir = 2,65 A, Rm, мм = 5, Габ. розм, мм = 12,5 x 30, Імпеданс, мОм = 24, Тексп, °С = -40...+105, Термін експл., г @ T,°C = 10000 @ 105,... Група товару: К