Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-250ETD221MHB5D
EKY-250ETD221MHB5D
EKY-250ETD221MHB5D United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1109128.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 25 Volt
auf Bestellung 1900 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-250ETD221MHB5D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 320 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-250ETD221MHB5D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-250ETD221MHB5D Hersteller : NCC KY-LL-e.PDF SMD
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
EKY-250ETD221MHB5D EKY-250ETD221MHB5D Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 320 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 640 mA @ 100 kHz