Produkte > CHEMI-CON > EKY-250ETE152MK25S
EKY-250ETE152MK25S
EKY-250ETE152MK25S Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 27 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.338 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.23 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-250ETE152MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 27 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.338 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.23 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-250ETE152MK25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-250ETE152MK25S EKY-250ETE152MK25S Hersteller : Chemi-Con KY_LL_e.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1500uF 25 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKY-250ETE152MK25S EKY-250ETE152MK25S Hersteller : United Chemi-Con -1109128.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 1500uF 25 Volt