Produkte > CHEMI-CON > EKY-350ELL182MM20S
EKY-350ELL182MM20S
EKY-350ELL182MM20S Chemi-Con
KY_LL_e-2509031.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 1800uF Tol 20% 18x20mm
auf Bestellung 393 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-350ELL182MM20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 26 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.716 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.86 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-350ELL182MM20S EKY-350ELL182MM20S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 26 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.716 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.86 A @ 100 kHz
auf Bestellung 4941 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
EKY-350ELL182MM20S EKY-350ELL182MM20S Hersteller : United Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35volts 1800uF 18X20