Produkte > CHEMI-CON > EKY-350ELL392MM40S
EKY-350ELL392MM40S
EKY-350ELL392MM40S Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 3900uF Tol 20% 18x40mm
auf Bestellung 58 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-350ELL392MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 12 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.21 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.28 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-350ELL392MM40S EKY-350ELL392MM40S Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 12 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.21 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.28 A @ 100 kHz