Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-500ELL560MF11D
EKY-500ELL560MF11D
EKY-500ELL560MF11D United Chemi-Con
United-Chemi-Con-1109128.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 56uF 6.3X11
auf Bestellung 2369 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-500ELL560MF11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 300 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 118 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 295 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-500ELL560MF11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-500ELL560MF11D Hersteller : NIPPONCHE KY-LL-e.PDF 10+ DIP-8
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
EKY-500ELL560MF11D EKY-500ELL560MF11D Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 300 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 118 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 295 mA @ 100 kHz