Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-500ELL821ML20S
EKY-500ELL821ML20S
EKY-500ELL821ML20S United Chemi-Con
KY_LL_e-2509031.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50volts 820uF 16X20
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-500ELL821ML20S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 34 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.326 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.21 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-500ELL821ML20S EKY-500ELL821ML20S Hersteller : United Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 34 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.326 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.21 A @ 100 kHz