Produkte > CHEMI-CON > EKY-500ETD151MJC5S
EKY-500ETD151MJC5S
EKY-500ETD151MJC5S Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 304 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 760 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-500ETD151MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 304 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 760 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-500ETD151MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-500ETD151MJC5S EKY-500ETD151MJC5S Hersteller : Chemi-Con KY_LL_e-2509031.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 150uF 50 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
EKY-500ETD151MJC5S EKY-500ETD151MJC5S Hersteller : United Chemi-Con -1109128.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 150uF 50 Volt