Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKY-630ELL330MF11D
EKY-630ELL330MF11D
EKY-630ELL330MF11D United Chemi-Con
KY_LL_e-2509031.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 63 Volt
auf Bestellung 3737 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-630ELL330MF11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 350 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 106 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 265 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-630ELL330MF11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-630ELL330MF11D EKY-630ELL330MF11D Hersteller : Chemi-Con KY-LL-e.PDF Description: CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 350 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 106 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 265 mA @ 100 kHz