Produkte > CHEMI-CON > EKY-6R3ELL472MK30S
EKY-6R3ELL472MK30S
EKY-6R3ELL472MK30S Chemi-Con
KY-LL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.2525 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz
auf Bestellung 977 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKY-6R3ELL472MK30S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.2525 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.65 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKY-6R3ELL472MK30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKY-6R3ELL472MK30S EKY-6R3ELL472MK30S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1109128.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3volts 4700uF 12.5X30