Produkte > CHEMI-CON > EKYA100ELL682ML25S
EKYA100ELL682ML25S
EKYA100ELL682ML25S Chemi-Con
KYALL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.4905 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.93 A @ 100 kHz
auf Bestellung 496 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYA100ELL682ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.4905 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.93 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYA100ELL682ML25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYA100ELL682ML25S EKYA100ELL682ML25S Hersteller : United Chemi-Con NIPC_S_A0012700714_1-2524764.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10V 6800uF 20% Tol.