Produkte > CHEMI-CON > EKYA250ELL472MLN3S
EKYA250ELL472MLN3S
EKYA250ELL472MLN3S Chemi-Con
KYALL_e-2887512.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25VDC 4700uF Tol 20% 16x31.5mm
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYA250ELL472MLN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 17 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9325 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.45 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYA250ELL472MLN3S EKYA250ELL472MLN3S Hersteller : Chemi-Con KYALL-e.PDF Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 17 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9325 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.45 A @ 100 kHz
auf Bestellung 128 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EKYA250ELL472MLN3S EKYA250ELL472MLN3S Hersteller : United Chemi-Con KYALL_e-2887512.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 25V 4700uF 20% Tol.