Produkte > UNITED CHEMI-CON > EKYA630ELL152MLP1S
EKYA630ELL152MLP1S
EKYA630ELL152MLP1S United Chemi-Con
KYALL_e-2887512.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 1500uF 20% Tol.
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYA630ELL152MLP1S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 19 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EKYA630ELL152MLP1S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYA630ELL152MLP1S EKYA630ELL152MLP1S Hersteller : Chemi-Con KYALL-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.437" (36.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 19 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EKYA630ELL152MLP1S EKYA630ELL152MLP1S Hersteller : Chemi-Con KYALL-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 1500uF Tol 20% 16x35.5mm