Produkte > CHEMI-CON > EKYA630ELL221MJ20S
EKYA630ELL221MJ20S
EKYA630ELL221MJ20S Chemi-Con
KYALL_e-2887512.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63VDC 220uF Tol 20% 10x20mm
auf Bestellung 1753 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EKYA630ELL221MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 56 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EKYA630ELL221MJ20S EKYA630ELL221MJ20S Hersteller : United Chemi-Con KYALL_e-2887512.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 63V 220uF 20% Tol.
auf Bestellung 582 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
EKYA630ELL221MJ20S EKYA630ELL221MJ20S Hersteller : Chemi-Con KYALL-e.PDF Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 56 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 600 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz